Dotacje

 

 

Informacje o programie

 

Dofinansowanie przedsięwzięć obejmuje zakup i montaż nowych instalacji i mikroinstalacji odnawialnych źródeł energii do produkcji energii elektrycznej lub ciepła, dla potrzeb budynków mieszkalnych jednorodzinnych lub wielorodzinnych, w tym dla wymiany istniejących instalacji na bardziej efektywne i przyjazne środowisku.

Beneficjentami programu mogą być osoby fizyczne, spółdzielnie mieszkaniowe, wspólnoty mieszkaniowe oraz jednostki samorządu terytorialnego.

Budżet programu wynosi 800 mln zł na lata 2014-2022 z możliwością zawierania umów pożyczek (kredytu) wraz z dotacją do 2020 r.
Finansowane są instalacje do produkcji energii elektrycznej lub ciepła wykorzystujące:

  • źródła ciepła opalane biomasą, pompy ciepła oraz kolektory słoneczne o zainstalowanej mocy cieplnej do 300 kWt,
  • systemy fotowoltaiczne, małe elektrownie wiatrowe, oraz układy mikrokogeneracyjne (w tym mikrobiogazownie) o zainstalowanej mocy elektrycznej do 40 kWe.

 

Więcej informacji o Programie tutaj.

Zapraszamy do naszego domu pokazowego

z pracującą pompą ciepła, rekuperacją, kominkiem ogrzewaniem podłogowym i ściennym. W domu zastosowany jest też system chłodzenia powietrza nawiewanego przez rekuperację oraz chłodzenie ścienne i podłogowe. Chłodzenie realizowane jest z dolnego źródła pompy ciepła.

Pracujemy z najlepszymi